BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

MAREK SOŁOWIEJ - Malarstwo - 25.11. - 12.12.2005r.Marek Sołowiej - urodzony w Zamościu, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uzyskał dyplom w pracowni malarstwa u prof. Mariana Stelmasika. Zajmuje się twórczością w dziedzinie malarstwa i rysunku. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

"Moje malarstwo jest próbą rozbudzenia przestrzeni wyobraźni, obrazów zapamiętanych oraz stworzenia możliwości dosięgnięcia świadomie stale uciekającej rzeczywistości, przekroczenia ram obrazu i wejścia w miejsca zapamiętane z przeszłości i wymarzone w przyszłości. A myśl, że sztuka wyprzedza rzeczywistość, albo rzeczywistość naśladuje sztukę sprawia, że artysta jest współodpowiedzialny za zjawiska współczesnego świata (...)
Skrócona perspektywa, wysoko podniesiona linia horyzontu, przedstawienie na granicy fizycznej rzeczywistości i abstrakcyjnego myślenia inspirowanego pejzażem i problemem egzystencji człowieka oraz jego kontaktu z naturą jest założeniem w realizacji cyklu malarskiego ..."
Marek Sołowiej


<h4>Marek Sołowiej</h4>
1

Agencja reklamowa GAMA © 2009