BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

DAGMARA KWIATEK - Uwolnić kolor - 10.06. - 26.06.2005Dagmara Kwiatek urodzona 8 listopada 1972 roku w Krakowie. Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowniach: prof. Leszka Misiaka, prof. Jerzego Nowosielskiego, prof. Józefa Ząbkowskiego, w pracowni Tkaniny Artystycznej u prof. Ryszarda Kwietnia, w pracowni Technik Fotograficznych u prof. Józefiny Bransch-Walczak. Dyplom w pracowni prof. Józefa Ząbkowskiego. Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Krakowa. Liczne wystawy indywidualne i zbiorowe.

"Dostrzeżenie urody i ekspresji żółcieni, pomarańczu, krwistej czerwieni i złamanej zielenią zółci to widoczny przejaw jej fascynacji światłem i nasyconą barwą. Fascynacji, która narodziła się po niedawnej podróży do pełnych słońca i kontrastów - także kolorystycznych - Indii. (...) Ale w tych obrazach dostrzec można coś jeszcze - wyraźny wpływ mistrza Nowosielskiego. Widać go w kresce, sposobie postrzegania i obrazowania, a według mnie także nasyconej i "czystej" palecie jak u mistrza współczesnej ikony. Ale uczyć się i naśladować wielkiego nauczyciela to wcale nie wstyd. Tym bardziej że o rozwój artystyczny pani Dagmary można być spokojnym. Tym malarstwem udowodniła bowiem, iż stać ją na tak niespodziewane wolty, że zainteresowanych jej sztuką zaskoczy pewnie jeszcze niejeden raz."
Anna Kot, Tygodnik Nadwiślański, 23.VI.2005 r., fragm.<h4>Dagmara Kwiatek wraz z Teresą Pilch - Dyrektor BWA podczas wernisażu 10.VI.2005r.</h4><h4>Dagmara Kwiatek <em>Przy stole</em></h4><h4>Dagmara Kwiatek <em>Rowery w Sandomierzu</em></h4>
1

Agencja reklamowa GAMA © 2009