BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

TERESA ANNA ŚLUSAREK, KATARZYNA ZIOŁOWICZ - Linoryt, rysunek (29.05. - 05.06.2012)Teresa Anna Ślusarek - urodzona w Kielcach w 1957 roku, gdzie nadal mieszka i pracuje. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Dyplom z grafiki w pracowni prof. Ryszarda Osadczego w 1983 roku. Doktorat w 2003 roku na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Filia w Cieszynie. Prowadzi pracownię grafiki warsztatowej w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Autorka siedmiu wystaw indywidualnych. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i konkursowych w kraju i za granicą. Laureatka 4 nagród m.in. otrzymała nagrodę równorzędną na XI Międzynarodowym Konkursie Graficznym im. Józefa Gielniaka w Jeleniej Górze w 2003r., drugą nagrodę na 13 Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze w 2004 roku. Tworzy w dziedzinie grafiki, fotografii i rysunku.Katarzyna Ziołowicz - urodziła się w Częstochowie. W 1994 roku ukończyła na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, kierunek Wychowanie Plastyczne. Dyplom z ceramiki w pracowni adi. Anny Stawiarskiej obroniła z wyróżnieniem. Od 1999 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W 2007 roku pod kierunkiem prof. Janusza Gajdy obroniła pracę doktorską w IBE w Warszawie. Autorka licznych publikacji naukowych z obszaru edukacji estetycznej. Artystycznie zajmuje się rysunkiem eksperymentalnym i ceramiką. Brała udział w 39 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach muzeum w Polsce oraz w galeriach w Macedonii, Australii i Serbii. Od 2012 roku członek ZPAP. 


"(...) Teresa Anna Ślusarek na wystawie zaprezentowała linoryty, będące zapisem jej aktualnych działań twórczych. Cykle graficzne "Pejzaż górski czy "Pejzaż fraktalny", w których fragmenty natury - górski krajobraz, jego przestrzeń i majestat, materia i koloryt są dla autorki punktem wyjścia w budowaniu kompozycji i chociaż dwuwymiarowe łudzą oko swą niezwykłą przestrzennością. Struktura krajobrazu budowana drobnymi wręcz koronkowymi cięciami dłutka, często odrealniona urzeka zarówno precyzją, jak i postrzeganiem świata. Podobną wrażliwość odnaleźć można w twórczości Katarzyny Ziołowicz, której rysunki wydobywają ulotne struktury papieru, opracowanego metodą frotage, z zamkniętym w nich światłem i cieniem. Ślad ołówka organizuje przestrzeń geometrycznych kompozycji, będących echem realistycznych odniesień do świata rzeczywistego, rzeźbiarskie traktowanie kruchej materii papieru jest tutaj dodatkowym atutem, dzięki, któremu "Struktury Efemeryczne" zyskują nowy, niespotykany walor. Wystawa kieleckich artystek jest ciekawą interpretacją rzeczywistości. Obie przekształcają ją na zasadzie analiz i łączenia pozornie nieprzystających do siebie elementów, przez co kreują nowe rzeczywistości pozostawiając odbiorcy szerokie pole do ich interpretacji."
Katarzyna Pisarczyk
Wystawę można oglądać do 5 czerwca 2012r.

Serdecznie zapraszamy!!!<h4>Katarzyna Ziołowicz, Teresa Anna Ślusarek, dyr. BWA Katarzyna Pisarczyk (od lewej) - Wernisaż, 29 maja 2012r.</h4><h4>Wernisaż, 29 maja 2012r.</h4><h4>Wernisaż, 29 maja 2012r.</h4>
<h4>Wernisaż, 29 maja 2012r.</h4><h4>Wernisaż, 29 maja 2012r.</h4>
1

Agencja reklamowa GAMA © 2009